Acronis

Acronis

Sanallaştırmanın gelişimi, veri oluşturmada ve Bulut Hizmetlerinde yeni sorunları beraberinde getirmektedir. Acronis, kullanılan tüm uygulamaların birebir yedeğini almaya yardımcı olan bir yedekleme programıdır. Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarda Acronis, kritik verileri güvenle geçirmede, korumada ve yedeklemede yardımcı olmaktadır. Acronis, Vmware Sphere ile Microsoft Server platformları üzerindeki sanal sunucuları yedeklemekte kullanılan en verimli yazılımlardan bir tanesidir. kritik veriler için etkin yedekleme ve felaket kurtarma programlarını sürdürmektedir. Acronis, Birleştirilmiş Platformu ve yeni nesil teknoloji sayesinde yenilikçi çözümlerini, yönetim yükünü hafifletmek ve kurtarma zamanı hedeflerini geliştirirken, toplam maliyetini azaltmak için tasarlanmıştır.

 

Yüksek Hızlı Kurtarma
Acronis ile içinde yer alan Disk imaging ile herhangi bir sistem çökmesi durumunda sabit diski ya da istenilen dosyaları dakikalar içerisinde geri döndürülebilir. Acronis’in patentli disk imaj alma özelliğini kullanarak bilgisayardaki anlık durum kaydedebilir, istenildiği zaman bu duruma dakikalar içinde geri dönülebilir.
Veri Koruma
Acronis’in programının diğer önemli bir özelliği ise Disk Clone. Örneğin eski bir diskte boş yer kalmadı ve yeni bir disk aldınız fakat baştan kurulum yapmak, ayarları aktarmak vs. gibi işlerle uğraşmak istemiyorsunuz. Tam bu noktada Disk Clone işinize çok yarıyor, eski diskinizdeki tüm dosyaları yeni aldığınız diske otomatik olarak kopyalıyor ve herhangi bir kurulum yapmadan yeni diskinizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.
Yazılım Kurtarma
Try & Decide (Dene ve Keşfet) özelliği sayesinde Acronis, sistemi riske atmadan yeni programları kurup denemeye veya kuşku duyulan e-posta eklerini açmaya olanak verir. Bu özellik kullandığı sırada bütün işlemler diskte özel bir bölümde gerçekleştirilir ve yapılan değişikliklerden memnun kalınmadığında tek tıklama ile yapılan tüm değişiklikleri geri alınabilir.