Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaDestek HizmetleriVOIP ÇÖZÜMLERİ

VOIP ÇÖZÜMLERİ

 

Beyaz.net olarak her büyüklükteki kurum ve şirketler için iş verimliliğini arttıran entegre iletişim çözümleri sunmaktayız. İş ortaklarımız için;

  • En verimli iletişim teknolojisi
  • En uygun fiyat
  • Uzman teknik ekip
  • Satış sonrası destek

Servislerinin yanısıra geniş ürün yelpazesi ve teknolojileri ile iş ortaklarımıza hizmetler sunmaktayız.

Tümleşik iletişim (Unified communications)

Senkron ve asenkron iletişim çözümlerinin birlikte kullanılmasını sağlayan yazılımlar entegre edilerek son kullanıcıların tüm araçlara herhangi iletişim aracıyla kolayca erişmesini sağlamaktadır. IP telefon, anlık mesajlaşma, VOIP gibi senkron ve email, faks, SMS gibi asenkron iletişim çözümlerinin tek yapı altında birleştirilerek kullanılmasını sağlar.

 

SIP ve PRI

Analog telefon hatlarına alternatif olarak kullanılan internet tabanlı kurumsal telefon hattı çözümleri için iki teknoloji mevcuttur. Bu iki teknoloji temelde eş zamanlı telefon görüşmelerine olanak sağlar.

SIP (Session initiation protocol)

Var olan veri hattı üzerinde SIP mesajları, VoIP aramaları ve video konferansları gibi multimedya ortamlarını kontrol etmek için kullanılır. SIP bağlantı noktaları Direct Inward Dialing Number (DID) ile çalıştıkları için kurum içerisinde lokasyonun bir önemi olmadan tümleşik iletişim bağlantısı kurmalarını sağlar.

PIR (Primary Rate Interface)

Tek bir fiziksel hat üzerinden doğrudan erişim numaraları ile bağlantı sağlanır. Devre anahtarlamalı model (kullanılan hattın çağrı sonuna kadar tutulması) ile çalışır. Bu fiziksel altyapı maliyetlerini arttırır.

DECT Sistem

GSM ve WIFI gibi kullanıcılarına hareket halindeyken telefon hattı kullanmasına imkan veren güvenli ve kesintisiz iletişim sistemidir. IP santral ile entegre çalışan sistem her kapasitede hizmet verebilmektedir. Hareket halindeyken baz istasyonlarının değişmesi sırasında iletişimin kesintiye uğratılmamasına Handover özelliği denir. Farklı lokasyonlarda telefon açılışında yeni baz istasyonuna kayıt olması ve aynı dahili numaranın kullanılabilmesine de roaming denir.

VoLTE Enriched Voice over LTE(VoLTE)

4.5G’nin sunduğu avantajların telefon teknolojisi ile birleştirilmesi sonucunda zenginleştirilmesidir. Berrak ses kalitesinin yanında aynı anda ses ve veri iletişimine izin verir (Telefon üzerinde internet kullanılırken telefon görüşmesi yapılırsa veri iletişimi kesilmektedir). Mobil telefonların bağlanması yaklaşık 5-6 saniye sürmektedir. VoLTE ile bu süre 1 saniyeye inmektedir.

ACD (Automatic Call Distribution)

Çağrı merkezleri için gelen çağrılar arasında sıralama yaparken uygun çağrı merkezi çalışanına yönlendirilmesi temel görevdir. Bunu yaparken arama yapan kişinin talebi, çağrı merkezi personelinin yetenekleri, en uzun süre boşta kalan personelin seçimi, kayıt bazlı yönlendirme gibi en doğru yönlendirmeyi yapmayı sağlayan çağrı dağıtım sistemidir. Destek alan müşterilerin yönlendirilmeleri sırasında uygun yöntemler seçilebilmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments