Google’ın iOS‘tan Android‘e geçmek isteyen kullanıcılar için geliştirdiği Android’e Geç uygulaması, bugüne dek sadece Pixel serisiyle sınırlıydı. Bu nedenle farklı modellere sahip kullanıcılar, önemli verilerini kaybedeceklerinden endişelenmeleri nedeniyle değişiklik yapmaktan çekiniyorlardı. Neyse ki bu durum bir süre önce sorun olmaktan çıktı. Zira Google, uygulamanın kapsamını büyük ölçüde genişletti.

Android’e Geç, artık diğer modellerde de çalışacak

Google’ın Android’e Geç adlı iOS uygulaması; fotoğraf, video, kişiler, takvim etkinlikleri dahil birçok önemli verilerin güvenli bir şekilde taşınmasına ortam sağlıyor. Ayrıca tüm bunları kablolarla uğraştırmadan hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

iOS'tan Android'e geçmek
iOS’tan Android’e geçmek

Android’e Geç, faydalı bir yazılım olmasına rağmen bugüne dek sadece Google Pixel modelleri tarafından kullanılabiliyordu. Samsung ve Xiaomi gibi farklı şirketlerin cihazları ilgili uygulamadan yararlanamıyordu. Ancak bu durum artık değişti. Google, hizmetin kapsamını genişletme kararı aldı.

TikTok’u bekleyen büyük tehlike: Gözler Apple ve Google’da!

Gittikçe popülerleşen TikTok platformunu zor günler bekliyor. FCC, Apple ve Google’ı TikTok’u kaldırma talimatı verdi.

Google, iOS’tan Android’e geçmek isteyen kullanıcıların veri kaybı yaşamasını ortadan kaldırmak için söz konusu uygulamayı Android 12 çalıştıran tüm telefonlara açık hale getirdi. Ancak eski sürümleri kullanan modeller için aynı durum maalesef devam ediyor. İlerleyen dönemlerde bu konuyla ilgili bir gelişme olup olmayacağı da merak konusu.

Tabii Apple cephesinde de benzer bir durum söz konusu. Şirketin iOS’a taşı adlı bir Android uygulaması var. Hatta geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle artık WhatsApp içeriklerinin de veri kaybı olmadan taşınmasına ortam sağlandı. Kısacası, 2022 itibariyle iki taraf da veri kaybını minimum seviyelere indirmek için yoğun mesai harcıyor.