Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana Sayfaimd@t HaberXiaomi Elektrikli Otomobil Adımlarını Atmaya Başladı!

Xiaomi Elektrikli Otomobil Adımlarını Atmaya Başladı!

Xiaomi Elektrikli Otomobil Adımlarını Atmaya Başladı!

Ünlü teknoloji şirketi Xiaomi, otomobil konusunda dev adımlar atmaya başladı. Elektrikli araçlar üretmeye karar veren şirket, fiyat ve çıkacağı tarih konusunda detaylar verdi.

xiaomi elektrikli araçlar

Dünya’da gitgide büyüyen elektrikli otomobil konusu bütün markaları etkilemiş durumda. Xiaomi’de yeni girdiği sektör için bambaşka çalışmalar yaparken yeni bir lansman gerçekleştirdi. Tanıtımında satışa sunulacak araçların özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihlerini konuşan şirket, Ağustos ayına işaret ederek ilk otomobilini sergileyeceğini söyledi.

  • Xiaomi, Elektrikli Otomobil Çalışmalarını Hızlandırdı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 2022 yılına giriş yapmamızla birlikte pek çok kategori için üretim yapmaya başladı. Mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayarlar, kamera, ev teknolojileri, giyilebilir teknolojiler ve akıllı telefonlar üreten şirket, bu seferde elektrikli otomobiller üretmeye başlayacak. Konu hakkında detaylı bir sunum gerçekleştiren Xiaomi, gelecek Dünya’nın sağlığını da düşünerek yeni bir hamle atıyor.

Xiaomi İlk Sene 150.000 Otomobil Üretecek

Xiaomi, elektrikli araç konusunda diğer markalara göre daha farklı bir bakış açısı üretecek. Ergonomik ve kaliteli olan araçların, uzun yol deneyimi hakkında da çeşitli çalışmalar yapılarak müşterilerin bütün soru işaretlerine cevap bulunması planlanıyor. Konu hakkında Xiaomi CEO’su Lei Jun, hayatında yapmak istediği son girişimcilik projesinin elektrikli otomobiller olduğundan bahsetmişti. Bununla birlikte projenin başından sonuna kadar her şeyi takip edeceğini ve bütün çalışmalarda yardımcı olacağını da lansmanda açıkladı.

Geçen sene elektrikli otomobiller hakkında açıklamalarda bulunan şirket, farklı konulara değinerek bugünlere kapı açmıştı. Lei Jun tarafından yapılan açıklamalarda genel olarak şirketin çok sayıda temel teknolojiye, yeterli miktarda nakit kaynağa, ürün çeşitliliği konusunda yeterli ekosisteme ve internet sektöründeki en derin üretim teknik bilgisine sahip olduklarını belirtmişti. Özellikle bütün bu kaynakları kullanmaları otomobil konusunda daha da hızlı ilerlemelerine neden olan etkenlerden oldu.

Şimdi ise adımlarını büyük hamlelerle atmaya başlayan teknoloji devi, Ağustos ayı içerisinde ilk elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Her sene belirli araç üretimi sağlayacak olan şirket öncelikle 150 bin adete kadar çıkartarak büyütmeyi düşünüyor. Fiyat konusunda ise 30.000 $ – 40.000 $ arasında bir sınır planlaması yapıldığı söylenmekte

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments