Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaGüvenlikURL WEB FİLTRELEME ÇÖZÜMÜ

URL WEB FİLTRELEME ÇÖZÜMÜ

 

Kurum çalışanlarının herhangi bir kısıtlama uygulanmadan internet üzerinde gezinmeleri siber saldırılara maruz kalma ve veri kaybı gibi güvenlik risklerine neden olmaktadır. URL filtreleme yöntemleri güvenli internet erişimi sunarak kullanıcıların tehditlerden ve aynı zamanda zararlı yazılım ve oltalama saldırıları içeren sitelerden korunmasını sağlamaktadır.

URL Filtreleme Nasıl Çalışır?

Bu teknoloji tüm web trafiğini belirlenmiş bir URL filtreleme veri tabanına göre karşılaştırarak buradaki kurallara göre izin ve engelleme işlemi gerçekleştirmektedir. Bu veri tabanında tanımlanan her bir site bir URL kategorisine veya grubuna atanmıştır.

Ayarları:

– URL kategorilerini esas alarak trafiğe izin verme veya engelleme işlemi. Bunun için her bir URL kategorisi için bir aksiyon tanımlayan URL filtreleme profili oluşturularak profilin de bir kurala bağlanması gerekmektedir. Bu aynı zamanda zararlı yazılım ve oltalama siteleri için de uygulanabilir.
– Bir kuralı sadece spesifik bir web trafiği kategorisine bağlamak gerekiyorsa kural oluşturulurken kategori eşleştirme kriter olarak atanabilir.

 URL Filltreleme Metodu

Fortinet Web filtreleme hizmeti;

– Kötü amaçlı ve riskli web sitelerine erişimi engelleyerek güvenliği artırır.
– Zararlı yazılımların kötü niyetli veya saldırıya uğramış web sitelerinden indirilmesini önler.
– Otomatik istihbarat araçları, hedefli tehdit analizi ve sürekli güncellemelerle savunmayı güncel tutar.
– Çok ayrıntılı engelleme ve filtreleme ile kurala dayalı kontroller yoluyla erişimleri denetler.
– Cihaz tabanlı lisanslama yoluyla giriş ve bakım maliyetlerini düşürür.
– Güncelleme seçeneklerinin esnekliği ile uygulamanızı özelleştirir.
– Hem CIPA hem de BECTA için uyumluluk gereksinimlerini kob karşılar.

Fortiguard Laboratuarları Küresel Tehdit İstihbaratı

Web filtreleme sistemlerinin en önemli özelliği kategorilendirdiği (tanıyabildiği) web sitelerinin büyüklüğüdür. Fortiguard laboratuarlarıher saat, yaklaşık 43 milyon URL kategorizasyon taleplerini işler ve 160.000 kötü amaçlı web sitesini engeller. Web filtreleme hizmeti; 250 milyondan fazla web sitesini kapsamaktadır ve her hafta yaklaşık 1,5 milyon yeni URL derecelendirmesi sunulmaktadır.

Altı büyük kategoriye dayanan hedefli ve spesifik politikalar uygulama is tren illegal yeteneği ve Fortiguard Distribution Network (FDN) aracılığıyla sürekli güncellenen derecelendirme ile yaklaşık 80 mikro kategori uygulayarak önlemlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Tehdit alanı ve birden fazla düzeyde hızlı yanıt verme becerisi bir tadalafilo teva araya getirildiğinde etkin güvenlik sağlanması için temel oluşturmaktadır. Fortiguard laboratuvarlarındaki yüzlerce araştırmacı, ortaya çıkan tehditleri keşfetmek, dünyadaki kuruluşları korumak ve etkili önlemler geliştirmek için her gün siber dünyayı araştırmaktadır. 250.000’den fazla global kurum Fortiguard gücünü kullanmaktadır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments