Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaGüvenlikUTM ÇÖZÜMLERİ

UTM ÇÖZÜMLERİ

 

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Modeling-UTM)

Siber saldırı yöntemlerinin ve araçlarının her geçen gün daha sofistike bir hal alması ve buna karşılık bir çok savunma sisteminin geliştirilmesi kurumların tek bir güvenlik uygulaması ile korunmasını zorlaştırmaktadır. Bunun için çok katmanlı bir güvenlik modeli ve daha kolay yönetilebilen bir ara yüz sunan Birleşik Tehdit Yönetimi araçları daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

UTM ürünleri; güvenlik duvarı, saldırı engelleme sistemleri(IPS), antivirüs, VPN, içerik filtreleme, mail güvenliği ve sandboxing gibi birçok güvenlik teknolojisinin özelliklerini kapsayacak şekilde tüm izleme ve yönetim panellerini üzerinde barındıran tek bir platform olarak çalışmaktadır.

Fortinet-Birleşik Tehdit Yönetimi Çözümü

Beyaz Net’in birleşik tehdit yönetimi çözümü olarak desteğini verdiği Fortinet ürünü 2017 yılı için Gartner’ın Kurum Ağ Güvenlik Duvarı kategorisinde “Leader” firma ilan edilmiştir. Ayrıca Beyaz Net 2016 yılında Fortinet tarafından Enterprise Partner of the Year seçilmiştir. Beyaz Net Fortinet’in birleşik tehdit yönetimi bileşenleri olarak sunduğu tüm Firewall, Antivirus Gateway, IDS, IPS, VPN, İçerik Filtreleme, Web güvenliği, mail güvenliği, veri tabanı ve analyzer gibi çözümler için destek sunmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments