Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaHaberlerÇocuk akıllı saat için SIM kartları: Türkiye’de akıllı çocuk saatleri kullanımı hakkında...

Çocuk akıllı saat için SIM kartları: Türkiye’de akıllı çocuk saatleri kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler

Çocuk akıllı saat için SIM kartları: Türkiye’de akıllı çocuk saatleri kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler

 

Pek çok akıllı çocuk saatleri, bir sim kart kullanımı gerektirmez; çünkü, bu tip akıllı çocuk saatleri telefonunuza doğrudan, genellikle Bluetooth vasıtasıyla, bağlanırlar ve mobil ağa erişim sağlamak için bu şekilde yaptıkları bağlantıyla sizin telefonunuzu kullanırlar. Yine de çocuğunuza GPS destekli bir çocuk akıllı saat almak istiyorsanız, ki bunu yer belirleyici olarak kullanabilirsiniz, bir sim karta ihtiyaç duyacaksınız.

Google Play ve AppStore‘dan çocukların gps saatleri için “FindMyKids” uygulamasını yükleyin

İçindekiler

 • Tipik akıllı çocuk saati özellikleri
 • Çocuklara yönelik akıllı saatler
  • Ebeveynlerin saat alırken dikkat etmesi gereken özellikler
 • Çocuklar için en iyi akıllı saatler
  • Şebeke kapsama alanını göz önünde bulundurun
  • Kilitli veya kilidi açılmış cihazları seçme
 • Sim Kart şirketlerinin avantajları
  • Vodafone
  • Turkcell
  • Türk Telekom
  • Diğerleri

Tipik akıllı saat özellikleri

Her akıllı saat, tıpkı kol saati gibi, bir saat işlevi göstermektedir; ancak saat işlevinin arkasında bazı belirli özellikler de akıllı saatler için geniş ölçüde bulunmaktadır. Spor takibi, akıllı saat satın alan insanların sıklıkla tercih ettiği bir akıllı saat alma sebebidir. Spor takibi amacıyla akıllı saat satın alacaksanız; akıllı saatinizin bir sim karta sahip olup olmadığına bakmaksızın pedometre, spor hedefi izleme ve hareketsizlik hatırlatıcıları gibi özelliklerinin olmasını bekleyebilirsiniz. Bu gibi özellikler çocuğunuzun güvenliğini sağlamak ve cihazı çocuklar için daha eğlenceli hale getirmek için akıllı saatinize beklediğinizin üstünde bazı ek özellikler sunabilir.
null
Akıllı saatlerin çoğu bir akıllı telefona eşlik ediyor gibi görünse de sim kart takılan bazı akıllı saatler aynı zamanda bağımsız aygıt olarak da işlev görebilir. Eğer çocuğunuza akıllı telefonların internet erişiminin getirdiği tehlikelerden uzak kalacağı ve sadece güvenliği için kullanabileceği bir bağlantı aracı istiyorsanız bu özellik çok önemli olabilir. Bir çocuk akıllı saat, onları kişisel güvenlikleri konusunda düşündürmek ve cesaretlendirmek için iyi bir yol olabilir.

Bazı akıllı çocuk saatleri aynı zamanda kameraya da sahiplerdir. Birçoğu eğlenceli bir şekilde matematik veya diğer konuları çalışabilecekleri uygulama ve oyunlara da sahiptir. Çocuklar bu uygulamaları sevseler bile, onları destekleyen bu tip saatler GPS ve SİM kart desteğine sahip değillerse çocuğunuzu izlemenize yardımcı olamazlar. Bir çocuk akıllı saat üzerinden konum belirleyici olarak tam bir fayda sağlamak istiyorsanız bu saatte GPS ve çocuk takip uygulaması olmasına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Çocuklara yönelik üretilen akıllı saatler

Pek çok yetişkin akıllı saatleri (örneğin Apple Watch Series 4), arama yapma ve alma, mesaj gönderme ve müzik dinleme özelliklerini kullanıcılarına sunar; ancak ne yazık ki bu saatler ucuz değildir. Ayrıca bu saatlerin tam işlevsellik sunmaları için bir akıllı telefona bağlanmaları gerekmektedir. Çocuğunuzun konumunu takip etmek amacıyla bir akıllı saat arayışı içerisinde iseniz bu amaca daha uygun ve daha özel bir cihaz isteyeceksiniz.
null
Neyse ki piyasada özellikle çocukların kullanımı için tasarlanmış çok sayıda akıllı çocuk telefonu olarak da adlandırılan çocuk saatleri var. Bunların birçoğu spor izleme, çocuğunuzu izlemenize yardımcı olacak çeşitli uygulamalar ve özellikler ile onların ev işlerini yapmalarına teşvik edecek ve onları eğitecek uygulamalar sunmaktadır. Bu saatlerin çoğunda aynı zamanda eğlence amaçlı uygulamalar ve oyunlar da yer almaktadır.

Ebeveynlerin saat alırken dikkat etmeleri gereken özellikler

Unutmayın; küçüğünüzün kaybolmayacağından emin olacağınız bir çocuk akıllı saat satın almak istiyorsanız, SİM kart ve GPS destekleme özelliği olan bir akıllı çocuk saati seçmelisiniz. Ancak bu cihaz aynı zamanda çocuğunuzun takmak ve kullanmak isteyeceği tarzda bir cihaz olmalıdır. Çocuğunuzun her zaman severek kullanacağı bir cihaz alırsanız onun kaybedildiğini veya unutulduğunu anlamanız daha kolay olacaktır.

Elektronik çit, özellikle ebeveynler için oldukça kullanışlı bir özelliktir. Bu özellik, çocuğunuza içerisinden çıktığında size bir uyarı gönderilmesini sağlayan bir alan tanımlamanıza izin verir. Çocuğunuz sizin belirlediğiniz bu alanın sınırları dışına çıkarsa uyarı alırsınız. Ayrıca, çocuğunuzla istediğiniz zaman iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir akıllı çocuk saati seçiminizi yaparken göz önünde bulundurmaya değer. Çocuklarınızın başları belaya girdiğinde; birkaç dokunuşun ardından size ulaşabileceğini biliyorsanız hem sizin hem de çocuğunuzun endişelenmesine gerek kalmaz.
null
Özellikle çocuklar için akıllı saat batarya ve veri talepleri noktasında yetişkin versiyonlarına göre daha dayanıklıdır. Yetişkin saatlerinde bulunan özellikler yüksek güç kullanır. Eğer akıllı saat fazla enerjiye ihtiyaç duyan özelliklere sahipse, her gece şarj edilip edilmediğini kontrol etmeli veya uygunsuz bir zamanda akıllı saatin şarjının biteceği ihtimalini göze almalısınız. GPS çocuk takip özelliği, cihazın şarjı bitmişse herhangi bir fayda sağlamayacaktır.

Ayrıca, sadece sizin yeni uygulama ekleyebileceğiniz veya ayarlarını değiştirebileceğiniz pin veya şifre korumalı bir cihaz almalısınız.

Sim kart destekli en iyi akıllı çocuk saatleri

Alcatel Move
Time 5-9 yaş arası çocukların kullanımı için üretilmiş olan bir akıllı çocuk saatidir. Alcatel akıllı saat, LTE bağlantısı ve GPS desteğini birlikte sunmaktadır. Çift yönlü arama ve mesaj göndermenin yanı sıra Alcatel akıllı saat ile GPS konum bulma ve çocuklarınızın çıkamayacağı belirli bir bölge belirleme anlamına gelen elektronik çit özellikleri de kullanıcılara sunulmaktadır. Alcatel akıllı saat ayrıca IP65 seviyesinde su geçirmezliğe sahiptir. Alcatel akıllı saat fiyatı yaklaşık 500 TL’dir.

Bilicra saat
4-G LTE bağlantı desteği ve en iyi akıllı çocuk saati klasmanındaki saatlerin birçoğu tarafından kullanıcılarına sunulan sesli arama, Wi-Fi araması ve konum izleme gibi eşsiz özelliklerin hepsini sunmaktadır. Bilicra saat fiyatı 550 TL’dir. Bilicra akıllı saat özellikleri arasında nano sim kart ile kullanılma ve tüm GSM operatörlerinin kartları ile uyumlu olma da yer almaktadır. Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell’in aşağıda detaylarını belirteceğimiz kampanyalarıyla Bilicra akıllı saat özellikleri uygun fiyatlarla sağlanabilir. Bilicra saat en çok tercih edilen en iyi akıllı çocuk saatleri arasında yer almaktadır.

Wiky 3 akıllı saat
4-12 yaş grubundaki çocuklar için tasarlanmış bir akıllı çocuk saatidir. Wiky 3 akıllı saat özellikleri arasında GPS izleme, çocuğunuzun belirlediğiniz alanın dışına çıkması halinde uyarı veren elektronik çit ve acil durumlar için SOS uyarı sistemi bulunmaktadır. Çocuğunuz Wiky 3 akıllı saat arama özelliğini kullanarak belirlediğiniz sınırlı sayıda kişiyi arayabilir ve bunlardan gelen aramaları alır. Wiky 3 akıllı saat 3G bağlantı sunar ve ülkemizdeki tüm GSM operatörleri ile uyumlu bir şekilde çalışır. Bu akıllı saat için mikro sim kart kullanmanız gerekir. Wiky 3 akıllı saat fiyatı yaklaşık 500 TL’dir.

Q50 Akıllı Çocuk Saati
GPS çocuk takip ve elektronik çit özellikleri sunmakta ve mikro sim kart ile kullanılmaktadır. Q50 sim kartlı akıllı çocuk saati kullanan çocuğunuz sizin belirlediğiniz 15 kişinin aramalarını kabul edebilir ve onları arayabilir. Ayrıca, acil bir durumda doğrudan sizin numaranızı çevirecek bir SOS butonu da bu sim kartlı akıllı çocuk saati içerisinde yer alan bir diğer faydalı özelliktir. Çocuğunuzun saati bileğinden çıkarması halinde doğrudan size bildirim veren Q50, 2G bağlantı sunmaktadır. 2G bağlantı özelliği bu saatin olumsuz bir özelliği olarak görülebilir. Q50 sim kartlı akıllı çocuk saati cihazının fiyatı yaklaşık 90 TL’dir.

Find My Kids GPS-watches
4 farklı model ile piyasaya sunulmuştur. Elektronik çit ve GPS çocuk takip özelliklerini destekleyecek şekilde mikro ve nano sim kartlı akıllı çocuk saati olarak kullanılabilmektedir. Çocuğunuz sizin belirleyeceğiniz 10 kişinin aramalarını kabul edebilir ve onları sim kartlı akıllı çocuk saati kullanarak arayabilir. Bu saat en iyi çocuk akıllı saat özellikleri arasında yer alan acil durum halinde doğrudan size bildirim gönderecek bir SOS butonuna da sahiptir. Find My Kids akıllı çocuk saatleri çocuğunuzun etrafındaki sesleri anında duyabileceğiniz yüksek hassasiyete sahip mikrofonu da bünyesinde bulundurmaktadır. Eğer bu sim kartlı akıllı çocuk saati çocuğunuzun bileğinden çıkarılırsa veya çocuğunuz bu saati kendi çıkarırsa size GPS çocuk takip özelliği ile uyarıda bulunur. Bu akıllı çocuk saati, modeline göre 2G veya 3G bağlantıları desteklemektedir. Find My Kids akıllı çocuk saatleri farklı modellere göre 79 $ ile 99 $ arasında değişen fiyatlardadır.

Şebeke kapsama alanını göz önünde bulundurun.

Çocuğunuz için akıllı saat alırken göz önünde bulundurmak zorunda olduğunuz bir diğer konu da operatörünüze göre kapsama alanlarının ne olduğu meselesidir. Sim kart ile çalışan akıllı çocuk saatleri bağlantı için hücresel ağ kullanmaktadır. Şu anki teknolojide bu 2G, 3G veya 4G bağlantılar (ikinci, üçüncü veya dördüncü nesil) anlamına gelmektedir. 2G bağlantılar artık günümüzde gitgide azalan bir kullanım alanına sahiptir. Ancak yine de ülkemizde hizmet vermekte olan GSM operatörleri halen bu bağlantıyı kullanıcılarına sunmaktadır.

Bir akıllı çocuk saati almadan önce yaşadığınız ve saati kullanacağınız bölgede seçtiğiniz GSM operatörünün sağlıklı bir sinyal alışverişi sunup sunmadığını kontrol etmek zorundasınız. Türk Telekom kapsama alanıVodafone kapsama alanı ve Turkcell kapsama alanı bilgileri yayınlanmaktadır. Vodafone kapsama alanı, Turkcell kapsama alanı ve Türk Telekom kapsama alanı bilgilerini bu sayfalardan gerekli kontrol edebilirsiniz.

Eğer akıllı saati seyahatiniz esnasında da kullanmayı düşünüyorsanız, GSM servis sağlayıcısının belirlediğiniz seyahat güzergahında da sağlıklı sinyal gücünün olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Örneğin; GSM operatörü olarak Turkcell kullanıyorsanız yazın tatile gittiğiniz bölgenin Turkcell kapsama alanı içerisinde yer alıp almadığını da mutlaka kontrol etmelisiniz.
null

Bir yetişkin akıllı saat kullanırken müzik dinlemek veya internete göz atmak isteyebilirken, çocukların akıllı saat kullanımında bu özellikler çok fazla sunulmamakta ve zaten çocukların da bu tip kullanımı çok fazla olmamaktadır. Bu da çocuk akıllı saat için veri gereksiniminin daha az olacağı anlamına gelmektedir. Yalnızca uygulama ve oyun indirirken, yazılım güncellemesi ve fotoğraf yüklemesi yapılırken bu işlemlerin Wi-fi bağlantısı olduğu esnada saat tarafından yapıldığına dikkat ederseniz veri kullanımında tasarruf etmiş olursunuz.

Kilitli veya kilidi kırılmış cihazları seçme

Amazon ve Ebay gibi online satış mağazalarında pek çok çocuk akıllı saat seçeneği bulunmaktadır; ancak bu cihazların gereksinimlerini satın almadan önce dikkatli bir şekilde kontrol etmelisiniz. Yurtdışından, özellikle Çin ve ABD’den alınan cihazların, Türkiye operatörleri ile uyumlu olup olmadığını iyi incelemelisiniz. Bunun iyi bir yolu satın alacağınız akıllı çocuk saati ile ilgili internet incelemeleri ve yorumlarını okumanız ve satın almak istediğiniz cihazın Türkiye’deki altyapı ile uyum gösterip göstermediğini belirlemenizdir.

null

Satın almak istediğiniz akıllı çocuk saati için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saatin tüm GSM operatörleri ile uyumlu bir şekilde çalışıp çalışmadığıdır. Eğer tek bir GSM operatörü ile uyumlu çalışan veya bu operatörden kampanyalı bir akıllı çocuk saati alırsanız, başka operatörlerle kullanımı halinde cihazın kilitlenmesi gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı özel durumlarda bu tip olaylar ile karşılaşabilmekteyiz. Mesela; Turkcell akıllı saat kampanyası aracılığıyla alınan bir akıllı çocuk saati, Turkcell akıllı saat kampanyası taahhüt süresi içerisinde başka bir operatör ile saati kullanmak istediğinizde, ek ücretler ödemek gibi ek yükümlülükler getirebilmektedir. Dolayısıyla satın alacağınız saatin tüm GSM operatörleri ile uyumlu bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmanız ve Vodafone kapsama alanı, Türk Telekom kapsama alanı ve Turkcell kapsama alanı içerisinde kullanılabilir olduğunu test etmeniz faydalı olacaktır.
null
Sadece tek bir operatör şirketi ile uyumlu bir şekilde çalışan bir akıllı saatin kilidini ücret karşılığında alınan bir kilit kırma kodu ile diğer operatörlerin kullanımına da açabilirsiniz. Bu kilit kırma kodunu yetkili GSM operatörü dışında farklı üçüncü kişi ve kurumlar da sağlayabilmektedir. Ancak yetkililer bu üçüncü kişiler tarafından sağlanan kilit kırma kodlarının çok sağlıklı bir şekilde çalışması ile ilgili risk olabileceğini söylemektedirler. Bir akıllı saatin sim kullanım kilidini açmak istiyorsanız yetkili operatör ile görüşerek bu işlemi yapmanız en sağlıklı yol olacaktır.

Sim kart şirketlerinin avantajları

Akıllı çocuk saatleri genellikle nano sim kart veya mikro sim kart ile çalışır. Pek çok durumda bu kartları almak ücretsizdir. Ancak siparişini verdiğiniz bu sim kartları kullanmak için bir GSM operatörüne abone olmanız gerekir. Bir akıllı çocuk saati sipariş ettiğinizde sim kartı saate takarken bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmaya özen gösterin.

Türkiye’de hizmet vermekte olan GSM operatörlerinin hepsinin farklı koşullara sahip aile paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerden satın alarak çocuk akıllı saat kullanımını sağlayabilirsiniz.
null
Bir akıllı çocuk saati için abone olunacak sim planının en önemli özelliklerinden biri bu saatin sunduğu veriler olacaktır. Çocuğunuz için gelişmiş özelliklere sahip bir yetişkin akıllı saati satın almadıysanız, çocuğun bu akıllı çocuk saati özellikleriyle müzik veya video indirmesi pek olası değildir. Dolayısıyla, çocuklar için akıllı saat alırken yüksek hızlı bir bağlantıya veya çok büyük veri transferi imkanlarına ihtiyaç duymayacaksınız.

Bununla birlikte çocuklar için akıllı saat, sesli veya görüntülü aramalar yapabiliyorsa çocuğunuzun özellikle saati ilk kullanmaya başladığı zamanlar için sizi günde birkaç kez araması olasıdır. Bunun yanı sıra çocuklar için akıllı saat içerisinde bir mesajlaşma uygulaması varsa ve çocuğunuz bunu kullanıyorsa, saatin çok enerji harcaması olasıdır. Çocuğunuz dışarıda iken yüksek veri tüketimini engellemek için GPS saatindeki veri dengesini sağlama yollarını bildiğinizden emin olun.

Şimdi, Türkiye’de hizmet vermekte olan GSM operatörlerini sundukları akıllı saat kampanyaları açısından karşılaştıralım.

Turkcell

null
Turkcell’den aldığınız nano sim kartlarını tüm akıllı çocuk saatlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca 6 farklı akıllı çocuk saati için Turkcell akıllı saat kampanyası düzenlemektedir. 12, 24 ve 36 ay vadeli bir şekilde Turkcell akıllı saat kampanyası ile hattınız üzerinden akıllı çocuk saatini tarifenize ek ücretler ile satın alabilirsiniz. İçeriğinde internet yer alan tüm tarife seçeneklerini kullanarak Turkcell akıllı saat kampanyası ile Turkcell kapsama alanı güvencesini de kullanarak akıllı çocuk saati almanız mümkündür.

Turkcell akıllı saat kampanyası ile satışı yapılan akıllı çocuk saati modelleri ve fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

Cihaz Taksit Süresi Aylık Ödeme
TCL- Alcatel MT30 Akıllı Çocuk Saati 12 Ay 72,50 TL
TCL- Alcatel MT30 Akıllı Çocuk Saati 24 Ay 44,67 TL
TCL- Alcatel MT30 Akıllı Çocuk Saati 36 Ay 35,82 TL
Bilicra Akıllı Çocuk Saati 12 Ay 51,71 TL
Bilicra Akıllı Çocuk Saati 24 Ay 32,38 TL
Bilicra Akıllı Çocuk Saati 36 Ay 26,26 TL
Wiky 3 Plus Akıllı Çocuk Saati 12 Ay 110,11 TL
Wiky 3 Plus Akıllı Çocuk Saati 24 Ay 66,78 TL
Wiky 3 Plus Akıllı Çocuk Saati 36 Ay 52,96 TL
Wiky S Akıllı Çocuk Saati 12 Ay 90,30 TL
Wiky S Akıllı Çocuk Saati 24 Ay 55,63 TL
Wiky S Akıllı Çocuk Saati 36 Ay 44,61 TL
Wiky 4 Akıllı Çocuk Saati 12 Ay 124,17 TL
Wiky 4 Akıllı Çocuk Saati 24 Ay 75,31 TL
Wiky 4 Akıllı Çocuk Saati 36 Ay 59,72 TL

Vodafone

null

Tıpkı Turkcell gibi Vodafone da Vodafone akıllı saat kampanyası düzenleyerek uygun fiyatlarla en iyi akıllı çocuk saatleri satışı yapmaktadır. Eğer halihazırda Vodafone hat kullanıyorsanız hattınızdaki tarifenize ek olarak belli ücretler karşılığında Vodafone akıllı saat kampanyası ile akıllı çocuk saati alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine Vodafone akıllı saat kampanyası bünyesinde çıkartacağınız ek hatları çocuk saatinde kullanabilirsiniz. Vodafone akıllı saat kampanyası vadelerinin tamamı 12 aydır. Vodafone akıllı saat kampanyası ile satılan çocuk saatleri ve Vodafone akıllı saat kaç tl diye merak edenler için saat fiyatları ve modelleri aşağıda belirtilmiştir.

Saat modeli Fiyatı
V-Çocuk Saati Mini 2 (Bilicra) Ayda 45 TL
V-Çocuk Saati Mini S (Wiky) Ayda 102 TL
V-Çocuk Saati (Alcatel) Ayda 79 TL

Türk Telekom

null
Tıpkı diğer GSM operatörleri gibi Türk Telekom da Türk Telekom akıllı saat kampanyası düzenlemektedir. Türk Telekom akıllı saat kampanyası, Türk Telekom güvencesi ile akıllı çocuk saatini istediğiniz tarifeye ek olarak satın alma imkânı sunmaktadır. Türk Telekom tarafından kullanıcılarına uygun fiyatlarla Türk Telekom akıllı saat kampanyası bünyesinde satışı yapılan en iyi akıllı çocuk saatleri ve ücretleri aşağıda belirtilmiştir. Tıpkı Vodafone gibi Türk Telekom akıllı saat kampanyası bünyesinde de saat satış vadesi 12 aydır.

Saat modeli Fiyatı
Wiky S Akıllı Çocuk Saati Tarifeye ek ayda 79 TL
Alcatel Movetime Akıllı Çocuk Saati Özel akıllı çocuk saati tarifesi ayda 44 TL

Diğer 2 operatörden farklı olarak Türk Telekom, sadece akıllı çocuk saati kullanımı için özel bir tarife ortaya koymuştur. Akıllı Çocuk Saati Tarifesi olarak geçen bu tarifede saat satın almadan da sadece çocuk akıllı saat için geçerli olacak bir sim karta sahip olabilirsiniz. Türk Telekom’un akıllı çocuk saati tarifesi ile sunmuş olduğu avantajlar şunlardır.

 • Her yöne 250 dakika konuşma
 • 250 MB internet
 • Her yöne 250 SMS’lik mesaj paketi

Türk Telekom akıllı saat kampanyası tarafından sunulan bu paketin ücreti ise aylık 19 TL’dir. Alcatel Movetime ile birlikte Türk Telekom güvencesiyle akıllı çocuk saati satın alanlar için ise bu tarifenin ücreti ayda 9 TL’ye kadar düşmektedir.

GPS Takip özellikli akıllı çocuk saatlerinizden en iyi şekilde yararlanma yolları

Çocuğunuza en çok yakışan çocuk akıllı saat modelini bulmak için en iyi akıllı çocuk saatleri arasından seçim yaptıktan ve hangi operatörü kullanacağınıza karar verdikten sonra, çocuğunuzun izini sürüp güvenli bölgeler tanımlayabilmeniz için bir uygulama kurmanız gerekmektedir. Bu kurulum işlemi ilk başta gözünüzü korkutabilir, ancak bir GPS izleme destekli akıllı saat uygulaması kurmak için yardım alabileceğiniz pek çok kaynak var.
null
Çocuğunuzun akıllı saatindeki rehber listesine hangi numaralı koymanız gerektiğine dikkatli bir şekilde karar verin. Tüm ayarları gözden geçirin ve akıllı saatin kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyun. Gecenin geç vakitlerinde veya çocuğunuz okulda iken saatin “Rahatsız Etmeme” modunu kurabilirsiniz. Uygulama ile çocuk akıllı saat arasında güçlü bir bağlantı olup olmadığına ve GPS’in çalıştığından emin olmak amacıyla mutlaka deneme yapın.

Satın almadan önce ev ödevinizi hassas ve doğru bir şekilde yaptıysanız, hem sizin hem de çocuğunuzun daha rahat olması açısından satın almaya karar verdiğiniz akıllı çocuk saatiniz tüm beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız ile uyumlu olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments