Microsoft’un Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge, yeni özellikler almaya devam ediyor. İlk olarak Nisan ayında ortaya çıkan Microsoft Edge için VPN özelliği, nihayet test programına dahil edildi. Microsoft Edge Canary kullanıcıları şu anda ücretsiz VPN’e bağlanabilir.

Microsoft Edge VPN aylık sadece 1GB ücretsiz veri sunuyor

Cloudflare tarafından desteklenen Edge için VPN hizmeti, Canary programındaki beta kullanıcılarına açılmış durumda. Kullanıcılarına çok daha güvenli bir ağ sunmak istediğini belirten Microsoft, ayrıca çeşitli ön ayarlar da geliştirdi.

Microsoft’un Edge için VPN hizmetinde üç katman yer alıyor. İlk olarak, VPN sadece seçtiğiniz sitelerde açık tutabilirsiniz. Bir web sitesini kaydettikten sonra, bu adrese gittiğinizde VPN otomatik olarak açılacak ve siteye güvenli ağ üzerinden giriş yapabileceksiniz.

En iyi ücretsiz VPN programları – 2022

En iyi ücretsiz VPN programları – 2022

2022 yılı için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN programları nelerdir? Windows, Mac, Android ve iOS için ücretsiz VPN hizmetleri.

Microsoft, bir diğer ön ayarını ise “Optimize” olarak adlandırıyor. Bu ayarı seçmeniz durumunda ortak Wi-Fi’a girerseniz veya HTTP’li bir siteye bağlanırsanız VPN otomatik olarak açılacaktır.

Son ayar ise VPN’in tamamen açık olmasını ele alıyor. Yani tüm web sitelere Microsoft Edge’in güvenli ağı üzerinden bağlanıyorsunuz. Fakat tüm seçeneklerde ücretsiz VPN hizmetinin aylık 1 GB olduğunu da belirtelim. Veri sınırını Cloudflare’den abonelik satın alarak yükseltebilirsiniz.

Microsoft Edge Canary programına kayıtlıysanız VPN hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Gizlilik, Arama ve Hizmetler yolunu izlemeniz ve VPN’i aktifleştirmeniz yeterli olacak. Aylık veri sınırı olduğu için, belirli web siteleri için VPN’i açık tutmak mantıklı görünüyor.