Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaDestek HizmetleriIBM Integrated Management Module (IMM) Configration

IBM Integrated Management Module (IMM) Configration

Bu modül ile serverımıza direk biostan müdahale edebiliyoruz. Restart,Shoutdown. Firmware update, Post ekranının durumunu, lisans alınır ise remote olarak sistem kurulumu gibi işlemleri yapabiliyoruz. Bu işlemler için serverimizi restart ediyoruz ve F1 ile bios ekranına giriyoruz.

image001

Anamenüden System Settings > Integrated Management Module tıklıyoruz. Buradan Network Configration kısmından Dhcp Control ü enable yapıyoruz.

image002

Networkümüzden otomatik olarak ip aldığını gördükten sonra aldığı ip adresi ile login oluyoruz.Default kullanıcı adı : USERID şifre : PASSW0RD olarak login oluyoruz.

image003

Login olduktan sonra sesion süresini belirliyor olabiliriz ya da sınırsız olarak seçip Continue yi tıklıyoruz.

image004

Login olduktan sonra karşımıza gelen ilk ekran sistem ile ilgili kısa bir bilgi içeren kısım gelmektedir. Sistemin voltaj ve fanların cpu hızları gözükmektedir.

image005

Virtual Light Path kısmında ise serverin ön panelindeki hata kısmının aynısını görebiliyoruz. Örnek vermek gerekir ise tek power suply kullanıyoruz ve hata logunu aşağıda görebiliyoruz.

image006

Vital Product Data kısmında ise servere takılı olan parçların Fru numaraları ve Firmware update versiyonlarını bulabilirsiniz.

image007

Task menüsü alında Power / Restart kısmından serverin toplam kaç saat online olduğunu, reset atıldığını görebiliyoruz. Uzaktan açma, kapatma, restart etme, sadece windows shutdown yapma gibi işlemleri bu kısımdan gerçekleştirebiliyoruz.

image008

Port Assignments kısmında Port yönlendirmeleri için gerekli port ayarlarını buradan gerçekleştirebiliyoruz.

image009

Network İnterfaces kısmında cihazın ip adresini sabitleyebiliyoruz.

image010

Imm üzerinde şimdilik anlatabileceklerim bu kadar başka bir yazıda görüşmek üzere…

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments