Cumartesi, Haziran 22, 2024
Google search engine
Ana SayfaHaberleşmeAselsan, afet ve acil durumlarda emniyet güçlerinin kesintisiz iletişimini sağlayacak

Aselsan, afet ve acil durumlarda emniyet güçlerinin kesintisiz iletişimini sağlayacak

Aselsan, afet ve acil durumlarda emniyet güçlerinin kesintisiz iletişimini sağlayacak

Mobil Haberleşme Aracı, Aselsan’ın afet ve acil durumlarda emniyet birimlerinin haberleşme ihtiyacı için ürettiği çözümlerden biri olarak IDEF 2021’de sergilendi.
Aselsan, emniyet güçleri için Mobil Haberleşme Aracı geliştirdi
15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) Aselsan‘ın geliştirdiği Mobil Haberleşme Aracı da sergilendi.

Mobil Haberleşme Aracı, Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda afet ve acil durumlarda kesintisiz telsiz iletişiminin sağlanabilmesi amacıyla geliştirildi. Yapılan açıklamaya göre aracın yerlilik oranı yüzde 70 seviyesinde.

Aselsan’ın geliştirdiği araç uydu üzerinden PolNet altyapısına ve 24 ildeki Kriptolu Milli DMR Sayısal Telsiz Sistemleri’ne entegre olarak telsiz görüşmesi ve veri iletimi sağlayabiliyor. İstanbul’dan Ankara sistemine entegre olarak başkentteki haberleşmeye dahil olabiliyor.

 

Araç, üzerindeki analog ve kriptolu sayısal telsiz tekrarlayıcıları ile araç çevresinde 15-30 kilometre çapındaki alanda telsiz haberleşmesi imkanı sağlayabiliyor. Uydu üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü merkez santral sistemlerine entegre olarak her yöne telefon haberleşmesi imkanı sunabiliyor.

Mobil Haberleşme Aracı’nda yer alan 11 metre yükseltilebilir elektrikli kumanda mekanizması ile açılabilir 2 anten kulesi sayesinde kapsama alanı artırılabiliyor. Araç, üzerindeki jeneratör sayesinde dışarıdan enerji almadan 24 saat görev yapabiliyor.

İstanbul’da yaşanan bir deprem senaryosunda Mobil Muharebe Aracı, herhangi bir sistemin devre dışı kalması halinde o sistemin yerini alabilecek, mevcut sistemlere entegrasyonun yanı sıra sadece kendisi bir sistem olarak haberleşmeyi devam ettirebilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments